Kogu internet püsib 19-aastase Eesti häkkeri armust (või siis mitte)

 (50)
Huumorisait: TLÜ häkker ähvardab maailma
Huumorisait: TLÜ häkker ähvardab maailmaFoto: Ilmar Saabas

19-aastase Tallinna ülikooli tudengist häkkeri Jüri Pevkuri võimuses on oma valdusse saada tuhanded salajased dokumendid, varastada triljonid dollarid või terabaitide kaupa privaatseid isikuandmeid.

Pevkur võiks ka sisse häkkida mõne riigi elektrivõrku, lennjuhtumiskeskusse või sidesüsteemidesse ning niimoodi ühiskonna kaose äärele lükata, kuid selle asemel pikutab Pevkur veel voodis ja sirvib oma nutitelefonis tutvumiskuulutusi.

Sellise feature'i avaldas eile Ameerika populaarseim huumorisait The Onion pealkirjaga "Maailm elab 19-aastase Eesti häkkeri armust järjekordse päeva" ning muidugi pole sel midagi pistmist tegelikkusega.

Kuigi hommikul vaatab Pevkur aluspükste väel YouTube'ist paremaid jalgpallivideosid, häkkis ta allikate väitel varem igavusest USA sõjaväe serverisse ja oleks peaaegu näpanud salastatud andmeid, mis oleks avalikuks saamise korral uue sõja valla päästnud. Maailm pääses hävingust üksnes seetõttu, et Pevkurile meenus, et ta oli eelmisel õhtul oma pesu pesumasinasse jätnud. 

Kuidas Jüri Pevkur ja Eesti siseminister Hanno Pevkur seotud on, seda väljaanne The Onion ei avaldanud.