Koduõppe esimene nädal purustas rekordeid

 (31)
Viimsi Gümnaasiumi e-õpe
Viimsi Gümnaasiumi e-õpeFoto: Tiit Blaat

Eesti koolides koroonaviiruse tõttu sel nädalal rakendatud koduõppesüsteem suurendas e-õppe platvormide kasutajaskonda kümnetes kordades.

Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA) andmeil on näiteks vabavaralise õpikeskkonnaga HITSA Moodle viimastel päevadel liitunud lausa 36 üldhariduskooli. Moodle’it külastas ainuüksi 18. märtsil 25 000 külastajat, mis on senine päeva rekord.

Lisaks kasvas kasutajaskond paljudel hariduse e-teenustel, näiteks digitaalse õppevara portaalil E-koolikott, hariduse e-teenustele mugavat ligipääsu võimaldaval identimislahendusel HarID ja Moodle’i seminaride läbiviimise lisarakendusel BigBlueButton, aga ka eraettevõtete arendatud teenustel nagu Opiq, eKool, Stuudium.

E-koolikoti kasutamine tõusis koduõppe esimesel nädalal võrreldes varasema perioodiga kolm korda ja ulatub nüüd 12 000 külastuseni ööpäevas, millest kaks kolmandikku olid uued kasutajad. E-koolikotis olevatest materjalidest on suurim kasutamise tõus gümnaasiumi õppematerjalide osas.

Haridustehnoloogid jagavad nõuandeid Facebooki avalikus grupis “Koduõpe tehnoloogia abil”. Erinevaid Facebooki gruppe on loodud ka lapsevanemate, aineõpetajate, klassiõpetajate ja venekeelse e-koduõppe toetamiseks.

Kõige suuremaid tõrkeid elas nädala alguses üle Eesti populaarseim kooliäpp eKool.

HITSA juhatuse esimehe Heli Aru-Chabilani sõnul võttis asutus eesmärgi, et ükski kool ega õpetaja ei peaks eriolukorras õppima selgeks täiesti uusi tehnoloogiaid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!