Kas julged vaadata: nutitelefon näitab, kuhu sinu raha kaob

 (21)
Kas julged vaadata: nutitelefon näitab, kuhu sinu raha kaob
Foto: tootja

Swedbanki rahaasjade teabekeskuse ja Eesti Konjunktuuriinstituudi kevadise pere-eelarve ja säästmise uuringust selgus, et 92% Eesti peredest planeerivad iga kuu oma rahaasju, kuid enam kui pooled – 57% vastanutest – teevad seda vaid mõttes.

Kuidas hoida oma kulud ja tulud kontrolli all, säästa piisavalt ning vältida kuu lõpus pangakontolt vastu vaatavat halba üllatust?

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul on rahaasjade korrashoidmiseks hulk abistavaid äppe: „Nii saab kiire ülevaate oma kulutustest ja säästudest, koostada pere-eelarvet ja kulutusi jagada sõbraga.“

Seema sõnul lähtub ta rahaasjade planeerimisel kolmest tõekspidamisest: „Elame vaid korra, säästud peavad teenima rohkem kui inflatsioon ning laenuga jooksvaid kulutusi finantseerida ei tohi.“

Siin on neli head rahaplaneerimisrakendust.

Spendee (Android, iOS – tasuta)

võimaldab kulutusi kiirelt kategoriseerida ja igale sissekandele lisada ka pilte kviitungitest ja arvetest. Feed-alajaotus annab kiire ülevaate kõigist kulutustest. Overview esitab kulutused graafikutena ja näitab, millele raha kõige rohkem kulub. Äpis on ka igakuise eelarve loomise võimalus.

Spendee tasulises versioonis saab luua mitu eelarvet, hallata rohkem kui ühte kontot ning seadmete vahel andmeid hõlpsalt jagada. Rakendus on tasuta allalaetav nii Androidi kui ka iOSi telefonidele.

Seotud lood:

Wally (Android, iOS)

on üks populaarseim rahaplaneerija, mis annab rahaasjadest väga kiire ja täpse ülevaate. Kasutaja saab määrata kogumissumma, kulutuste piiri ja sissetulekute suurused.

Wally kuvab kogu seisu graafiliselt ning paistab silma väga hea disaini ja kasutajakeskkonna poolest. Lisaks saab sisestada, kellega koos on raha kulutatud. Nii näeb, milline sõber on sinu rahakotile kõige kahjulikum.

Fudget (Android, iOS)

Põhirõhk on kasutuslihtsusel ja -kiirusel, kulutusi saav sisestada sisuliselt paari nupuvajutusega jooksult.

Kui tavalises eelarveäpis on palju funktsioone, siis Fudgetis puuduvad igasugused kategooriad, kaustad, graafikud ja fotod. Rakenduses on üks nupp sissetulekuteks ja teine kulutusteks.

Kulutused saab lisada ajajoonele koos märkmetega. Eraldi saab märkida igakuised kulutused, nagu lapse taskuraha, pangalaenu tagasimakse jne. Fudgeti tasulises variandis lisandub kalkulaator.

Goodbudget (Android, iOS)

laseb kulutusi sünkroniseerida mitme seadme vahel. Mis tähendab, et lisaks eelarve haldamisele ja kulutustelimiidi jälgimisele saab koostada ühist pere-eelarvet.

Goodbudgetiga saab määrata aastase kokkuhoiueesmärgi ja kulutuste piiri, mis on suurteks ostudeks hea abiline. Äpi tasulises versioonis on piiramatu maht kulutuste kategooriaid, lisaks andmete jagamise võimalusi ja kogu finantsajalugu salvestamise võimekus.