Järva vallal valmis esimesena Eestis oma nutirakendus


Järva vallal valmis esimesena Eestis oma nutirakendus
Järva valla äppFoto: Pressimaterjalid

Tänasest saab enda telefoni paigaldada Järva valla äpi, mis annab järvamaalastele esimesena Eestis võimaluse nutitelefonis vahetult ja mugavalt suhelda oma koduomavalitsusega. Äpis saab vaadata uudiseid ja tutvuda üritustega ning teha toiminguid ilma vallamajja minemata omale sobival ajal. Samuti saab elanikke teavitada erinevatest toimingutest ja erakorralistest sündmustest.

Järva valla äpp loodi seetõttu, et Haldusreformi käigus ühines seitse omavalitsust Järva vallaks. Uus suhtlusplatvorm võimaldab kõigil uue haldusüksuse alla liidetud inimestel lihtsamini vallaga suhelda.

Järva vallavanem Rait Pihelgas ütles, et äpp on omavalitsusele vajalik selleks, et info liikumine oleks operatiivne ning kõik vallaga seotud inimesed ja organisatsioonid oleksid ühises inforuumis. „Äpi kaudu saab küsida infot, esitada vabas vormis taotlusi ja teistel teemadel vallavalitsusega vahetult suhelda. See on vald sinu taskus, mille kaudu saame inimestelt ka tagasisidet, sest äpp annab omavalitsusele võimaluse teha küsitlusi mugavalt ja personaalselt,“ lausus Pihelgas.

Järva valla äpp Foto: Pressimaterjalid

Pihelgas selgitas, et äpp võimaldab teavitada eraldi piirkondi, saata sihtgruppidele vaid neile olulist informatsiooni. „Näiteks kui ühes Järva valla alevis on soojakatkestus, saame läbi äpi sellest teavitada just selle alevi inimesi,“ ütles ta.

Oma äppi hakkas Järva Vallavalitsus arendama 2018. aasta märtsis, valla koostööpartner on Soome firma Future Dialog OY ja selle tegevjuht Erno Launo. Future Dialog alustas rakendusega Soomes, kus seda saab alla laadida alates 2016. aasta kevadest. 2018. aasta juuli statistika näitas, et ühes kuus oli keskmiselt 2000 Future Dialog rakenduse allalaadimist. Juunis hakkas Järva valla ametnikest ja elanikest koosnev testgrupp Järva valla äppi katsetama. „Tänaseks oleme kõrvaldanud erinevad puudused ja täiendanud ning muutnud äpi kasutajale kohasemaks ja mugavamaks,“ selgitas Järva valla avalike suhete peaspetsialist Maarja Kauge.

Järva valla äpi saad alla laadida siit:

iOS

Android

Target