Intervjuu Eesti idufirma Fleep tegevjuhi Henn Ruukeliga


Intervjuu Eesti idufirma Fleep tegevjuhi Henn Ruukeliga
Ekraanitõmmis videost

Mõned nädalad tagasi komistasime iOSi App Store’is puhtjuhuslikult ühe uue rakenduse otsa, mille arendajad olid meie üllatuseks eestlased. Pärast rakenduse põgusat kasutamist leidsime, et Fleepi näol on tegemist ettevõtmisega, mida tuleks Kahvlis kajastada.

Loetud tunnid pärast uudise ilmumist võttis meiega ühendust Fleepi tegevjuht Henn Ruukel, kes tänas meid kajastuse eest, kuid rõhutas, et tegemist on siiski veel beetafaasis oleva rakendusega. Selleks et värske firma tegemistest rohkem kuulda, külastasime hiljuti idufirma kontorit Tallinnas ning vestlesime Fleepi tegevjuhi Henn Ruukeliga.
Vahendab kahvel.ee

  • Fleepi idee sai alguse sellest, et Skype’i tekstipõhisel vestlusel nähti mitmeid vajakajäämisi

Fleep on nelja endise Skype’i inseneri loodud veebiteenus ning iOSi rakendus, mis konkureerib WhatsApp’i, Kik’i, Piip’i, Google Hangoutsi, Facebook Messenger’i ning loomulikult ka Skype’iga. Ruukeli sõnul sai Fleepi idee alguse sellest, et Skype’i tekstipõhisel vestlusel nähti mitmeid vajakajäämisi. Sõnumid ei sünkroniseerinud erinevate seadmete vahel, mobiilirakendus oli tõsine akusööja ning puudus offline-režiim. Lisaks ei pandud erilist rõhku failijagamisele.

Loe edasi Kahvlist