INTERNETI SUPERSTAARID | Eesti noored striimivad otsepilti oma eludest ja teenivad sellega põhipalka

 (57)

Veel kümmekond aastat seostusid otseülekanded enamasti suurte spordiüritustega või Eurovisioniga. Nüüd aga puhuvad selles valdkonnas uued tuuled ja iga teismeline võib kinnitada, et sõna "striim" seostub pigem internetikarakteritega nagu Istoprocent, kelle tegevus võib varieeruda arvutimängudest kuni teravate kommentaaride pildumiseni. Mis peamine, see kõik on reaalajas ja filtreerimata.

Näiteks populaarne veebikeskkond Twitch on aidanud püünele pääseda ka talentidel nagu tüdrukul kasutajanimega Carms, kes edastab arvutimängudest otsepilti, lahkumata koduseinte vahelt. Ent otsevoogu luuakse ka toidutegemisest või ka lihtlabastest jalutuskäikudest. Võib küll näida uskumatu, aga selline tegevus toodab paljudele ka korraliku taskuraha.

Vaata videost, kuidas õnnestus Istoprocentil ja Carmsil striimide vallas kanda kinnitada.

Delfi TV sari "Interneti superstaarid" toob vaatajateni noored, kes on leidnud sissetulekuallika internetist: alustades sotsiaalmeedias kadedust külvavate maailmaränduritega, lõpetades päevade viisi arvutiekraani ette naelutatud striimeritega. Hoia projektil silma peal!