Hiljutised skandaalid ei muuda midagi: Facebook teenib endiselt roppu moodi raha

 (10)
Hiljutised skandaalid ei muuda midagi: Facebook teenib endiselt roppu moodi raha
Silicon ValleyFoto: Hans Lõugas

Moodsa tehnoloogia maailmas on terve rida näiteid, kuidas maineplekid ja skandaalid ei muuda eriti midagi, kui üks firma juba populaarseks ja edukaks on saanud.

Seekordne näide pole aga Apple'i, vaid Facebooki kohta, täpsemalt suurt sinist sotsiaalvõrgustikku käigushoidva ettevõtte uute majandustulemuste kohta.

Facebook teenis tänavuse aasta esimese veerandi jooksul 11,97 miljardit USA dollarit (9,84 miljardit eurot), mis on mulluse esimese veerandiga võrreldes meeletu 49% suurune hüpe.

Mulluse ja tänavuse esimese kvartali võrdluses on kasum isegi suurem, 63% võrra kasvanud.

Facebookil on hetkel 2,2 miljardit igakuist ja 1,45 miljardit igapäevast kasutajat. Ka see tähendab aastataguse ajaga võrreldes 13% suurust kasvu, mis on kasutajaskonna suurust arvestades võimas tulemus.

Ja seda kõikidest viimase aasta jooksul Facebooki tabanud suurematest ja väiksematest maineplekkidest hoolimata (Cambridge Analytica polnud ju ainuke)!

Märtsi keskel avalikkuse ette jõudnud Analytica skandaali järelmõjud jäävad ajaliselt juba tänavuse aasta teise kvartalisse. Saame näha, kas see firma tulemusi negatiivselt mõjutab.