Hea küsimus: mitu rida on Exceli tabelis?

 (41)
Hea küsimus: mitu rida on Exceli tabelis?
ekraanitõmmis

Microsofti arendatav kontorirakendus Excel pakub rohkem võimalusi arvutusi teha ning graafikuid ja tabeleid luua kui me suudaksime (hea küll – tahaksime – kokku lugeda).

Küll aga on ilmselt paljudel huvitav teada, et mitu rida Exceli tabel üldse sisaldab. Sest miks mitte.

Vastuse võib anda ühe sõnaga: sõltub. Las ma selgitan.

Kui keskenduda ainult Microsofti arendatavale töölaua-Excelile ja mitte selle võimalikele kloonidele ja konkurentidele, mis loodud kellegi teise poolt, siis sõltub see eelkõige väljalaskest.

Uuemad Excelid pakuvad ühes arvutustabelis 1 048 576 rida, mille otsustas oma aega ja energiat kulutades välja selgitada näiteks juutuuber Hunter Hobbs.

Ta lihtsalt pani ajamõõtja käima, hoidis klaviatuuril näppu nooleklahvil, mis ruutu/rida allapoole liigutab, ja... ootas. Mehel kulus Exceli tabeli lõppu jõudmiseks 9 tundi ja 36 minutit, aga ta sai oma tulemuse.

Kui ta oleks selle käigus miskipärast surnud, siis oleks ilmselt Darwini auhinna või nominatsiooni ka saanud, aga mees lõpetas õnneks tervena.

Vaata sellest katsumusest kokkuvõtvat klippi (ole mureta, see kestab alla kolme minuti):

Excelis võib arvutustabeleid ehk sheet'e luua teoreetiliselt lõputu arvu, seda võiks ka keegi üritada kontrollida. Praktikas sõltub arv protsessori vahemälu (cache) hulgast.

Seotud lood:

Igal Exceli ruudukesel on muide ka ülempiir, kui palju sinna saab tähemärke sisestada: 32 767. Tulpade (column) ülempiir on 16 384.

Aga nagu mainitud, sõltub ridade ja tulpade arv Exceli väljalaskest. Lühidalt:

* Exceli väljalase 7.0 või varasem – ehk Excel 95 või varasem – kuni 16 384 rida

* väljalase 8.0 kuni 11.0 – ehk Excel 97 kuni 2003 – 65 536 rida ja 256 tulpa

* väljalase 12.0 või uuem – ehk Excel 2007 või uuem – 1 048 576 rida ja 16 384 tulpa

Ülempiiri paneb paika vastava väljalaske andmebaas ehk data set.