Hea küsimus: kui edukalt mustrilukk Androidi-seadet häkkeri eest kaitseb?

 (23)
Hea küsimus: kui edukalt mustrilukk Androidi-seadet häkkeri eest kaitseb?
(ekraanitõmmis)

Tihtipeale inimesed arvavad enda nutitelefonile mustriluku määramisega, et nende telefon on peale seda lausa “pommikindel”. Üks uurimustöö väidab aga vastupidist.

Norra teadus- ja tehnikaülikooli teadlane Marte Løge avastas, et enamike inimeste mustrilukud telefonis on häkkerite poolt ülilihtsalt äraarvatavad, kirjutab Tehnikapilk.ee.

Üle 3000 erineva ekraaniluku-muster algab ühest neljast nurgast. Täpsemini algab lausa 77% ekraanilukkudest ühest nurgast.

Teadlane märkas samuti seda, et 44% algab vasakult ülevalt nurgast, muutes väga lihtsaks teadasaamise, kust ekraanilukk algab.

Lisaks avastas Løge, et peeaaegu kõik mustrid koosnevad 5-st punktist.

Niisiis on kokku umbes 7152 erinevat kombinatsiooni kasutusel. Kui kõik kasutaksid näiteks kaheksakohalist mustrilukku, siis oleks lausa 140 000 erinevat kombinatsiooni.

Viimaseks märkas Marte Løge seda, et väga paljud inimesed kasutavad samasugust mustrikombinatsiooni. Seetõttu võiks iga inimene valida endale unikaalse mustri.

Kokkuvõtvalt saan öelda seda, et nutitelefoni turvalisuse tõstmiseks tuleks kindlasti kasutada võimalikult pikka ja keerulist mustriparooli, mis ei algaks ühestki telefoni nurgast, või siis saab kasutada 8-kohalist tavalist parooli.