Hea küsimus: kas Google Maps üritab sotsiaalvõrgustikuks moonduda?

 (1)

Google lisas oma populaarsele kaardirakendusele Google Maps silmatorkava uue võimaluse. Selle põhjal tekib hea küsimus, et kas navikeskkonnal on seniaimamata ambitsioone nagu sotsiaalvõrguks muutumine.

Nagu tehnoloogiasait The Verge tabavalt märgib, muudab see uus võimalus Google Mapsi tõesti teatud mõttes sotsiaalvõrgustiku sarnaseks.

Mainitud võimalus on luua Google Mapsis oma lemmikpaikadest (näiteks pubidest ja restoranidest) nimekirju ning neid ka teistega jagada, olgu siis teksti- või kiirsõnumi, e-kirja või sotsiaalvõrgustiku teel.

Sääraseid nimekirju on saanud seni luua Google'i Locas Guides programmi liikmed, aga nüüd siis laieneb võimalus kõikidele Mapsi kasutajatele. Nii Androidi kui ka Apple'i nutiseadmetel.

Eelnevalt on Mapsi lisandunud võimalused näiteks Uberit või Lyfti autot tellida ja näiteks liiklusolude ja parkimisvõimaluste kohta uurida. Seda kõike olenevalt riigist ja piirkonnast, mitte tingimata ülemaailmselt.

Kui kõik need lisavõimalused kokku panna, siis tundub tõesti üha usutavam, et Google püüab Mapsi abil sotsiaalmeediandusele uue mõõtme või vähemalt uue varjundi lisada. Ja miks mitte. Kasutaja ainult võidab.