Google'i kaardirakendus hakkab aitama tühja bussi leida


Mercedes-Benz elektribuss eCitaro
BussiistmedFoto: Priit Simson

Tänasest 200 eri linnas inimesteni jõudev Google Mapsi uuendus on ühistranspordi seisukohast oluline - hakatakse näitama reaalajas hilinemisi ning kuvama ka infot ülekoormatud ühistranspordi kohta.

Reaalajas hilinemisi näidatakse linnades, kus ühistranspordiettevõtetel endal on ülevaade, kus bussid on ning millal need jõuda võiks. Tallinnas näiteks on vähemalt osaliselt selline lahendus täiesti olemas, kuid Google pole hetkeseisuga nimetanud, millised linnad nende poolt välja valitud 200 linna hulka kuuluvad, kuhu uuendused esimesena jõuavad.

Teine oluline uuendus puudutab ühistranspordi ülerahvastatust - nimelt hakkab rakendus varasemate trendide puhul hindama, kui paljud inimesed sellel hetkel ühistranspordi peal võivad olla ning aitab reisijal seega soovi korral valida sellised väljumised, kus rahvast vähem peal on. Eriti suvel, kui bussid tihti palavad on ning õhku napib, on tegemist väga tervitatava uuendusega.

Nagu öeldud, hetkel pole teada, millistesse linnadesse uuendus esmalt jõuab, Wall Street Journal vahendab aga, et vähemalt veerand esialgu projekti kaasatud 200-st linnast asub Ameerika Ühendriikides.