Google pani Inbox e-posti äpi kinni ning tegi veel mitu olulist uuendust

 (4)
Google pani Inbox e-posti äpi kinni ning tegi veel mitu olulist uuendust
E-kirja ajatamine ja muudki toredad funktsioonidUnsplash / Jay Wennington

Google sulges aprillis oma populaarse Google Inbox äpi ning selle tarbijad saavad edaspidi kasutada Gmaili rakendust, mis sisaldab mitmeid uusi mugavaid funktsioone.

Aprillis 15. tegevusaastat tähistav Gmail võimaldab nüüd näiteks e-kirjade väljasaatmist ajatada. Samuti on täiustatud nutika kirja koostamise funktsionaalsust, kalendrit ning kirjade automaatset kategoriseerimist.

Tele2 Eesti klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul väärib uuendustest enim tähelepanu ajatamise funktsioon, mis võimaldab määrata kindla aja tulevikus, millal e-kiri saajale kohale toimetatakse.

“Selle põhieesmärk on, et saatja saaks austada adressaadi puhkeaega ja eelkõige töövälisel ajal saadetud töökirjad saajat ei häiriks,” märkis Seliov, kelle sõnul ei pruugi uuendus olla koheselt kõigi kasutajate käsutuses.

“Uus nutika kirja kasutamise funktsionaalsus järgib inimese varasemat kirjutamisstiili, aimab ette, mida soovitakse kirjutada ja võimaldab seeläbi töö rutem valmis saada,” selgitas Seliov. See funktsionaalsus on saadaval suuremates keeltes kõikidel Android seadmetel ning peagi samuti Apple’i iOS seadmetel.

Aprillis tähistab Google’i e-posti platvorm Gmail oma 15. sünnipäeva. Esialgu oli rakendus kättesaadav vaid kutsetega ja pakkus alustuseks kõigile kasutajatele 1GB kettamahtu. Täna on maailma populaarseimal e-posti platvormil 1,5 miljardit kasutajat.