Google oskab nüüd lendude hilinemisi prognoosida ja neist teavitada isegi varem kui lennufirmad


Google oskab nüüd lendude hilinemisi prognoosida ja neist teavitada isegi varem kui lennufirmad
AFP

Rakendus Google Flights kasutab masinmõistust, mis võtab arvesse erinevad faktorid, kalkuleerib hilinemise tõenäosuse ja kui leiab, et see on üle 80%, antakse sellest ka kasutajale teada.

Ennustussüsteem võtab arvesse hetkeilmaolud ja -prognoosi, samal lennuväljal toimunud hilinenud maandumised ja igasugused muud ebaharilikud sündmused, mis võivad lende graafikust välja viia.

Masinõppimine ei suuda muidugi päriselt tulevikku ennustada, aga piisava hulga andmete pealt on see võimaline tegema põhjendatud pakkumisi ses osas, mis juhtuda võib ning lisada neile tõenäosusprotsendi. Google`i robotaju hakkab inimesi hoiatama siis, kui see peab hilinemist tõenäolisemaks kui kui 80 protsenti.

Google kirjutab oma blogis, et nad soovitavad kindlasti kõigil varakult lennujaama kohale minna, kuid loodavad samas, et uus info võib aidata mõningaid ebameeldivaid üllatusi ära hoida. Et infot saada, tuleb sisestada oma lennu number või siis lennufirma nimi ja lennu algus- ja lõpp-punkt ning detailid lisatakse otsitulemuste juurde.