"Gangnam Style": nii edukas laul, et YouTube ei suutnud enam vaatajaid kokku lugeda!

 (28)

Psy "Gangnam Style"... Kuidas üks laul võib nii menukas olla, pealegi veel selline laul? Pala on murdnud kõik YouTube'i vaatajarekordid ja siis veel vaatamiskordi arvestanud algoritmi takkaotsa!

YouTube'i loojad ei osanud selle peale tulla, et kord saabub keskkonda nii populaarne klipp, et vaatamiskordade kokkulugemisega tegelev koodijupp ei saa enam oma ülesandega hakkama.

32-bitisena ja märgiga arvude baasil tehtud algoritm suutis vastavalt oma loomusele kokku lugeda 2 147 483 647 vaatamist (ümardatuna 2,1 miljardit!) ning oli sunnitud siis alla vanduma.

Peataolek ei kestnud siiski kaua, koodikirjutajad saabusid asja lahendama ja loendamine võis jätkuda. Neid ridu toksides on vaatamiste arv 2 152 681 105 ning tasapisi ikka kasvuteel.

Lõuna-Korea popkuninga Psy hittlugu "Gangnam Style" ilmus 15. juulil 2012. Sama aasta 21. detsembril sai sellest esimene YouTube'i video, mis kogunud miljard vaatamist. Tänavu 31. mail täitus ka teine miljard. Nüüd jääb üle vaid küsimus: kes pagan seda endiselt vaatab?!

Vaadatavuselt teine suurim YouTube'i-hitt on muide Justin Bieberi "Baby", mille arvel on neid ridu tippides 1 117 504 535 vaatamist.