Fallout 4 arvutivariant saabub poolikuna: kõiki faile polegi kettal

 (8)
Fallout 4 arvutivariant saabub poolikuna: kõiki faile polegi kettal
Foto: tootja

Aasta viimased kuud toovad alati põnevaid uusi videomänge ja nii ka tänavu. Näiteks 10. novembril ilmub Fallout 4, postapokalüptilises maailmas aset leidev rollikas, mis on senise huvi põhjal julgelt aasta oodatuma kraami seas.

Teose arendanud ja tootnud Bethesda kasutas Fallout 4 füüsilist koopiat ette valmistades huvitavat viisi, kuidas veebis lokkava mängupiraatlusega võidelda.

Optilisel kettal saabuv Fallout 4 ei sisalda kõiki installimiseks ja käivitamiseks vajalikke faile, vaid osad tuleb veebist alla laadida nagu digikoopia puhul. Täpsemalt Steami keskkonnast.

See kehtib just arvutivariandi kohta, mis ei üllata, sest konsoolimängu-piraatlus on tootjatele palju vähem tuline probleem. Kuigi see on täitsa olemas.

Bethesda kasutab seda taktikat tegelikult juba mitmendat korda, ettevõtte turundus-tippjuht Pete Hines toob hiljutiste näidetena rollika Skyrim ja tulistamismängu Wolfenstein: New Order.

Miks siis mitte ka konsoolipiraate kiusata ja sundida igatahes ka midagi alla laadima? Esiteks olla seal tõhusamad digiautorikaitse-lahendused.

Teiseks kasutavad Fallout 4 saavad konsoolid PlayStation 4 ja Xbox One Blu-ray kettaid, kuhu mahub rohkem andmeid kui DVD-ketastele, mis on levinud variant arvutimängude väljastamiseks.

Mis seal's ikka, paljud on nagunii loobunud videomängude hankimisest plaadil, nii et kümnete gigabaitide allalaadimisest ei pääse seegi kord!

Seotud lood:

[HILJEM LISATUD] Rainer Peterson ("Puhata ja mängida") muljetab, et Fallout 4-le on eelnenud ka sarnaseid värvikamaid näiteid.

Näiteks hiljutise Metal Gear Solid V arvutivariandi plaat sisaldas ainult Steami installerit, suurusega 500 KB. Ehk siis plaadivariandi ostja pidi ikka kogu mängu alla laadima, kümnete gigabaitide kaupa.