Facebookis käib oluliselt vähem inimesi kui arvata võiks

 (12)
Facebookis käib oluliselt vähem inimesi kui arvata võiks
Foto: REUTERS

Facebooki-konto loomine on üsna lihtne, mistõttu pole ime, et igat kontot ei kasuta tegelikult pärisinimene. Just nii, suures sinises sotsiaalvõrgustikus on inimesi palju vähem kui arvatud.

Leidub päris palju neid, kes loovad lisakonto näiteks oma lemmikloomale või siis teistele rämpskirjade ja reklaami saatmiseks.

Facebooki esindajad ise hindavad, et 2017. a viimases veerandis oli võlts- või topeltkontosid lausa 10% kõigist.

Kuna Facebookis on uusimatel andmetel 2,13 miljardit aktiivset kasutajat (= kes vähemalt korra kuus sisse logivad), siis võib järeldada, et tegelikult külastab seda vähemalt 200 miljonit inimest vähem.

FB esindajad hindavad, et suur osa võlts- või topeltkontodest on loodud nn arenevatel turgudel, ehk riikides nagu India, Indoneesia ja Filipiinid.

Sotsiaalmeedia asjatundjad usuvad, et tegelikult võib selliste kontode osakaal olla isegi suurem kui 10%, sest nende kindlaksmääramine pole alati lihtne töö.

Kui lõpetada positiivsel noodil, siis võib märkida, et Facebookile kuuluval suhtlusäpil WhatsApp on nüüd 1,5 miljardit aktiivset kasutajat täis. Selles kanalis voolab iga päev adressaatideni 60 miljardit kiirsõnumit.