Facebook kuulab lõpuks kasutajaid ning lisab dislike-nupu

 (10)
Varsti algab nupu testimine
Facebooki dislike-nupp
Facebooki dislike-nuppFoto: montaaž

Facebook lisab lähiajal võimaluse postitustes väljendada mittemeeldimist, kinnitas maailma suurima suhtlusportaali asutaja Mark Zuckerberg.

Sotsiaalvõrgustiku kasutajad nõuavad like- ehk meeldib-nupu kõrvale ka võimalust midagi laita, kuid Facebook pole seni sellele ideele vastu tulnud. Arutelu dislike nupu pärast tuli päevakorda iga-aastasel Facebooki peakontoris korraldatud koosolekul, kus Zuckerberg kinnitas, et dislike-nupp on juba kaua töös olnud.

Lähipäevil peaks algama nupu testimine kasutajate seas. “Oluline on anda inimestele rohkem kui like-nupp,” kinnitas Zuckerberg.

Eelmisel aastal kinnitas firma juht Californias, et dislike-nupp on üks Facebookilt enim nõutud asju. Eelnevate aastate raportitest võib näha, et like-nuppu vajutatakse päevas umbes 4,5 miljardit korda.

“Tihti jagatakse Facebookis asju, mis on tegelikult kurvad sündmused. Inimesed ütlevad meile, et like-nupule vajutamine ei tundu õige ja kohane,” selgitas suhtlusportaali asutaja.

Dislike-nupp võib tuua ohu, mis annaks võimaluse kasutajal väljendada barbaarsust, alandust ning õelust. “Me olime seda disainima hakates kõhklevad, sest me ei taha muuta Facebooki Redditi sarnaseks,” ütles Zuckerberg.

Dislike-nupp võib ajada inimesi segadusse, kas inimene vajutas nuppu selleks, et talle ei meeldi teise inimese postitus või seepärast, et ta üldse selle postitas. Empaatia selle taga on väga mitmetähenduslik.

Target