Facebook hakkab lubama sõnumite "tagasi võtmist", kuid seda ühe piiranguga

 (11)
Facebook hakkab lubama sõnumite "tagasi võtmist", kuid seda ühe piiranguga
Facebook MessengerFoto: Dominic Lipinski, PA Wire/PA Images

Eelmise aasta kevadel selgus, et Facebooki juht Mark Zuckerberg saab Facebooki Messengeri rakenduses saadetud sõnumeid tagasi võtta. Pärast fopaad andis ettevõte teada, et varsti saavad seda teha ka tavainimesed. Nüüd ongi uuendus lõpuks meieni jõudmas.

Ka praegu saab põhimõtteliselt sõnumeid Messengeri rakendusest kustutada, kuid sel juhul kustutad sõnumi vaid oma postkastist. Vastuvõtja postkasti ja Facebooki serveritesse jääb see aga jätkuvalt alles. Uus süsteem toob selles suhtes revolutsiooni.

Nimelt saab olema võimalik kümne minuti jooksul sõnum "tagasi võtta". See tähendab, et selle ajaperioodi jooksul kustutatud sõnumit ei näe pärast ei saatja ega vastuvõtja. Facebooki serverites oleks sõnum aga sellele vaatamata mingi kindla aja olemas, ettevõtte esindaja sõnul on see vajalik juhuks kui keegi peaks tahtma teada anda ebasobivast sõnumist.

Selleks, et sõnumit kustutada, on vaja lihtsalt sõrme pikalt selle peal hoida ning valida valik "Remove for everyone". Funktsioon toimib olenemata sellest, kas inimene on grupivestluses või vestleb kellegagi kahekesi.

Facebooki sõnul võtab uuenduse kõikide kasutajateni jõudmine aega, seega tasub oma mahlakad väljaütlemised esialgu veel oma teada jätta.