Esmatutvus: Google'i mobiili-opsüsteemi Android L beeta – hea, et see pole valmistoode!

 (9)
Esmatutvus: Google'i mobiili-opsüsteemi Android L beeta – hea, et see pole valmistoode!
Foto: ekraanitõmmised / Kiip.ee

25-26. juunil toimus Google’i iga-aastane arendajate konverents I/O. Kui mõnel aastal on otsingumootorina alustanud Google konverentsi avakõne kasutanud mõne uue futuristliku toote esitlemiseks, nagu nt Google Glass, siis sel aastal keskenduti vaid tarkvarale.

Suurimaks märksõnaks oli Android. Sel aastal võtab Google endale eesmärgi süsteemi veelgi ühtlustada, teha kiiremaks, ning mis peamine – ilusamaks, kirjutab Kiip.ee.

Teiste uuenduste seas esitleti arendajatele uut versiooni maailma populaarseimast mobiilsest operatsioonisüsteemist.

Kui varasematel aastatel on iga Androidi versioon kandnud versiooninumbrit ja mõne magustoidu nime, siis sel aastal piirdus otsingugigant sellega, et pani süsteemile nimeks L.

See siiski ei tähenda, et süsteemi avalikul lanseerimisel ei mainita numbrit ning mõnda magustoitu.

Pärast avakõne lõppu teatas Google, et kuigi Android L ei ole veel 100 protsenti valmis, saavad arendajad hakata seda koheselt testima.

Kuna Androidile on heidetud ette mitte kõige kasutajasõbralikumat disaini ja vahest ka ebaloogilisust, otsustasime, et proovime meiegi uue süsteemi järgi.

Süsteemi installides tuleb testseadmel taastada tehase seaded, tänu sellele märkab L-i disainimuudatusi kiirelt.

Seotud lood:

Esimesena jäävad silma klaviatuur ning süsteeminupud. Kui senimaani oli Nexus 5 klaviatuur ehk KitKati vaikimisi klaviatuur praktiliselt kasutuskõlbmatu, siis uues versioonis on see märgatavalt paremaks tehtud.

Uue disainiga süsteeminupud on esmalt harjumatud, pärast mõneminutilist kasutamist harjub nendega ära.

Loe täisteksti ja vaata rohkem pilte saidil Kiip.ee.