Esimene sularahavaba lennujaam: kergemad taskud, rohkem järelevalvet!

 (1)
Esimene sularahavaba lennujaam: kergemad taskud, rohkem järelevalvet!
Foto: Wikimedia Commons /

Hiinas alustab peagi tegevust esimene täiesti sularahavaba lennujaam. Selliseks muutub Hangzhou lennujaam – täisnimega Hangzhou Xiaoshani rahvusvaheline lennujaam.

Ettevalmistused juba käivad, et selle lennujaama territooriumil saaks tõesti kõige eest ilma sularahata maksta – mobiilimaksete abil nimelt.

Ka on loomisel ühtne veebikeskkond, kus reisija saaks kõike vajalikku teha: hotellitube ja lennupileteid reserveerida, transpordi- ja parkimisvõimalusi leida, šopata jm.

Hangzhou on Hiina suuruselt seitsmes lennujaam selle põhjal, kui palju sealt kaupu läbi liigub, ja kümnes suurim lennureisijate teenindamise alusel.

Hangzhous sündis ka tehnoloogiahiid Alibaba, mis pakub riigis üht levinumat veebimaksete süsteemi Alipay. Hangzhou lennujaama külastajad sularahavabade maksetega seetõttu juba ammu harjunud.

Esimese digimaksetele rõhuva lennujaama loomine just Hiinas on loogiline vähemalt kahel põhjusel.

Esiteks valmib valdav osa moodsatest tehnikaseadmetest nagunii seal, nii et hiinlased oskavad igasugust moodsat tehnoloogiat kiiresti massisõbralikuks muuta.

Teiseks meeldib Hiina valitsusele kindlasti inimeste üle rohkem kontrolli omada ja järelevalvet rakendada, mida sularahast loobumine digivõimaluste kasuks võimaldab.