Eesti valib parima mobiiliäpi

 (2)
Motorola Nexus 6
Motorola Nexus 6Foto: Tiit Blaat

Täna saab stardipaugu Eesti parima mobiilirakenduse konkurss, kuhu on oodatud viimase kahe aasta jooksul turule jõudnud äpid.

Eesti parima mobiilirakenduse konkurss on suurim riiklik tehnoloogiakonkurss, millel osalevad juba toimivad lahendused.

Võitjad saavad tunnustust ja vahel ka hoogu rahvusvahelistele konkurssidele jõudmiseks, näiteks hiljutised edulood GoSwift, Transferwise, Teleport, Flock, Taxipal ja majandusaasta aruande esitamine Äriregistris.

Žürii hindab rakendusi, mis on kvaliteetsed, mugavad, millest tõuseb majanduslikku kasu ja(või mis aitavad parandada inimeste elukvaliteeti mõnel muul moel. Eraldi vaadeldakse ka turvalisust ja rahvusvahelist potentsiaali.

Lisaks peaauhinnale (parim mobiilirakendus) jagatakse välja auhinnad erasektori, avaliku sektori ja vabakonna kategooriates. Samuti antakse välja NutiKaitse 2017 eriauhind rakendusele, kus on kõige paremini lahendatud kasutajaturvalisus. Eraldi äramärkmise saab ka rahva lemmik.

Rakendusi võivad esitada nii erafirmad, riiklikud organisatsioonid, vabakond kui ka üksikisikud.

Konkursile saab mobiilirakendusi esitada kuni 2. maini

Žüriisse kuuluvad esimees Asko Seeba (Mooncascade), Margus Uudam (Karma.vc), Anna Piperal (e-Estonia Showroom, WSA Mobile), Kristel Viidik (Testlio.com), Lauri Läheb (NutiKaitse 2017), Tajo Oja (Fraktal) ja Rain Rannu (Fortumo).