Eesti Bitcoini seltskond on väsimatu: laupäeval toimub avatud "mündipidu"

 (2)
Bitcoiniga maksmine on võimalik ka Eestis
Bitcoiniga maksmine on võimalik ka EestisFoto: Eero Vabamägi

Pole viimasel ajal palju Bitcoinist ja teistest krüptorahadest kuulnud? Kuuldused nende surmast on liialdatud, mida tõestab kasvõi Eesti krüptoraha kogukonna järjekordne üritus.

Laupäeval toimub Eesti esimene krüptoraha festival CoinFest, millest saab tasuta iga huviline osa võtta.

Bitcoini ja teiste sarnaste tehnoloogiate teemalisel üritusel püütakse ühiskonda sel teemal harida, selgitada maksu- ja õigusküsimusi, näidata ettevõtetele krüptoraha kasutusvõimalusi ja kasvatada Eestis krüptoraha kogukonda.

CoinFest Estonia 2015 peakorraldaja Joonas Trussmanni sõnul on CoinFest ülemaailmne konverentsisari, mis sai alguse Vancouverist 2013. aastal, et tutvustada laiemale avalikkusele, mis on Bitcoin.

„Tänaseks korraldatakse CoinFesti juba üle kogu maailma ajendatuna samadest põhjustest, miks CoinFest Vancouveris alguse sai ja nii oleme jõudnud ka esimese CoinFesti korraldamiseni Eestis,“ lisas Trussmann.

Laupäeval, 21. veebruaril Tallinnas innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory (Raja tn 15, 3. korrus) toimuv konverents on kõikidele tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine, mida saab teha aadressil www.coinfestestonia.org.