Charmant! Prantsusmaal ei tohi boss enam alluvale suvalisel ajal töö asjus kirjutada

 (24)
<em>Charmant</em>! Prantsusmaal ei tohi boss enam alluvale suvalisel ajal töö asjus kirjutada
Illustratiivse tähendusega pilt, kus Google'i töötaja Inbox by Gmaili võimalusi näitab. (Foto: AFP)

Töötamisega on tänapäeval see häda, et see ei lõpe kunagi. Vähesed meist on nii tugevad ja determineeritud, et pärast ametliku tööaja lõppu isegi tööalaseid sõnumeid ja e-kirju ei loe. Kui üldse tunned, et saaksid seda endale lubada...

Et kirjeldatud nõiaringist välja murda, tegid prantslased endile selle asja lihtsamaks. Tööandja ei tohigi töötajale pärast tüüpilist tööaega enam tööalaseid kirju saata.

See kehtib siiski ainult ettevõtetele, kus palgal vähemalt 50 inimest. Aga kõva sõna siiski!

Prantsuse rahvuskoja esindaja Benoit Hamon kommenteerib asja: "Kõik uuringud näitavad, et tänapäeval on tööga seotud stressi palju rohkem kui vanasti, ja selline stress on pidev.

Inimene ise küll lahkub kontorist, aga tööasjade juurest lahkuda ei saa. Ta on koera moodi köidikus, elektrooniliste vahenditega. Tekstisõnumid, SMS-sõnumid, e-kirjad: need vallutavad elu, kuni inimene lõpuks murdub."

Tähelepanelik lugeja võib nüüd kommenteerida, et boss saab ka helistada, mis muudab töökirja-keelu ebaoluliseks. Aga küllap on prantslased ka seda juba kuidagi reglementeerinud, et uuest reeglist ikka kasu oleks.