Bingi mäletad? Microsofti otsimootor on hiljuti palju populaarsust kogunud

 (10)
Bingi mäletad? Microsofti otsimootor on hiljuti palju populaarsust kogunud
ekraanitõmmis

Microsoft käivitas 1. juunil 2009 oma otsimootori Bing, mis mõeldud asendama oma eelkäijaid MSN Search, Windows Live Search ja Live Search.

Ajapikku sai Bingist veel tehnoloogia, mis Yahoo ja AOL-i veebiotsinguid käigus hoiab. Osaliselt tänu sellele toimub üldse ümmarguselt iga kümnes veebiotsing just Bingi vahendusel.

Kui aga riigiti vaadelda, siis on Bing popp eelkõige Ühendkuningriigis ja USA-s, aga Google'i otsimootorile ei suuda see kuidagi kannale astuda.

Neis kahes riigis on aga hiljuti just Bing tublisti kasvanud, USA veebiotsingu-turust kuulub sellele nüüd 33% ja Ühendkuningriigi omast 26%. See tähendab vastavalt 5 ja ligi 1 miljard otsingut kuus.

Bing on populaarne ka näiteks Prantsusmaal (19% turust), Taiwanis (24%) ja Kanadas (17%). Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas on seis siiski palju nõrgem (3%).

See tähendab, et Bing teeb Microsoftile hetkel käivet hinnaguliselt 3,39 miljardi euro jagu aastas.

Bingi kasvule aitab kaasa muidugi veel Windows 10 seadmete levik, kus elab samuti Bingi kasutav digiabiline Cortana.

Tänavuse juuni seisuga kuulub veebiotsingute turust 79,45% Google'ile ja 12,27% Bingi-Yahoo-AOLi kolmikliidule. Märkimisväärne tegija on lisaks Baidu (7,06%), kõik teised otsimootorid ei vääri nimepidi mainimistki.