Apple'i nutiseadmete opsüsteem iOS 11 võib kasutajad umbes 200 000 äpist ilma jätta

 (23)
iPhone 7
iPhone 7Foto: Madis Veltman

Apple teatas tänavuse aasta alguses, et nende nutiseadmete e-poes App Store on saadaval 2,2 miljonit äppi. Mõeldud on siis selliseid, mille elukeskkond on mobiili-opsüsteem iOS uusima suurima väljalaskega 10.

Apple'il on tavaks iOS-ile iga aasta suur värskendus teha, tänavune kannab siis eeldatavasti numbrit/nime 11.

Sellised suured väljalasked toovad palju muudatusi, millest tavakasutaja ei pruugi siiski enamikke märgata. Küll aga võivad nad märgata seda, mida toob kaasa iOS 11.

Nimelt on tarkvara 64-bitine ega toeta kõlakate põhjal 32-bitises koodis kirjutatud äppe. Neid on App Store'is hetkel hinnanguliselt 200 000 ehk umbes 9% kõikidest hetkel saadaolevatest.

Kõlakad kõlakateks, aga kindel on, et Apple praegu enam uusi 32-bitiseid rakendusi App Store'i ei võta, kõik peavad olema 64-bitised.

64-bitine opsüsteem võib ka 32-bitist rakendustarkvara jooksutada nagu nt Windowsi puhul ammu selgunud. Küll aga võib vastav piirang mõistlik tunduda Apple'i jaoks, sest sunnib paljusid äpiloojaid vanu rakendusi kaasajastama või e-poest eemaldama.

Keskmise kasutaja elu taolisest muudatusest vast palju kurvemaks ei muutu, sest enamik allalaaditavatest äppidest on igal platvormil ju mobiilimängud ja popimate mängude arendajad käivad nagunii ajaga kaasas, sest nende huvi on hoida oma töö App Store'i kõlbulikuna.