Airbnb peab selle aasta jooksul oma hinnasüsteemi täiesti ümber tegema

 (1)
Airbnb peab selle aasta jooksul oma hinnasüsteemi täiesti ümber tegema
Airbnb äpi logoFoto: LIONEL BONAVENTURE, AFP

"Mul on heameel tõdeda, et Airbnb on valmis tegema vajalikud muudatused, et tagada täielik läbipaistvus ja selgus selles, mille eest tarbija maksab," ütles ELi tarbijaküsimustega tegelev volinik Věra Jourová. Firmal on hindade selgemini esitamise välja töötamiseks aega selle aasta lõpuni.

Miks firma üldse hindasid teistmoodi esitama peab hakkama? Põhjuseks on selle aasta juulis tehtud Euroopa Komisjoni ja ELi tarbijakaitseasutuste üleskutse, mis toovad välja Airbnb rakenduses esineva probleemi, kus tarbijatele ei näidata alguses ööbimise koguhinda, vaid sellele rakenduvad hilisemas vaates veel lisatasud näiteks koristamistasu ja turismimaks.

Praeguseni on Airbnb hindu näidanud nii: kuigi algselt näidatakse, et hind on 43 eurot öö, siis lõpphinnaks kujuneb kõigi lisatasudega hoopis 131 eurot Kuvatõmmis

Peale selle peab majutusäpp hakkama inimestele näitama, kas neile pakub teenust eramajutaja või firma ja selgitama täpsemalt kaebuste esitamise ja hüvitiste määramise korda. Kui nõudeid selle aasta detsembriks ei täideta, võivad tarbijakaitseametid üle terve ELi kasutada täitemeetmeid, näiteks rakenduse oma turul ära keelata.