Aasta spordifoto? Jalgpallifännid VR-peakomplektide abil mängu jälgimas


Aasta spordifoto? Jalgpallifännid VR-peakomplektide abil mängu jälgimas
Foto: tootja

Jaapani telekomigigant KDDI katsetas n-ö tulevikustaadioni projektis saja jalgpallifänniga tehisreaalsuse-jalgpalliülekannet.

Jaapani ja Lõuna-Korea vahelisel matšil võisid sada jalkafänni istuda spetsiaalsetel VR-kohtadel, kust avanes hoopis teine pilt toimuvale mängule, kirjutab AM.ee.

VR-prillidega nägi kõike enda ümber nii tribüünilt kui ka otse väljakult, huvitavamaid kohti sai uuesti esitada ja valida vaatepunkte ligi saja kaamera pakutava hulgast.

Virtuaalprillidega võis VR-ülekannet jälgida nii otse kui ka pärast järgi vaadates.

Niisiis, kui noori kahtlustatakse juba silmast silma kohtumise hülgamises ja väljaskäimise asemel pigem sotsiaalmeedias hängimises, siis kas tulevikus näeme juba veelgi enam tegelikkusest irdunud ja VR-prillidesse kadunud inimesi?

Vähemalt esimene katse on tehtud neile päris jalgpallimaailm prillide abil lähemale tuua ja otsekontakt staadionil saab olema võib-olla vaid vanakooli fännide lõbu.

Kellele õnn, kellele õnnetus - virtuaalprillidega kaetud fänn ei kuku tänaval laamendama, kuid staadionimelu jääb nii märkamata, sest kes ikka jõuab saja kaamera vahel VR-pilti vahetades veel mingile melule tähelepanu pöörata.