5G mobiilse internetiga iPhone'id ja iPadid: Apple juba testib, mida ja kuidas!

 (2)
5G mobiilse internetiga iPhone'id ja iPadid: Apple juba testib, mida ja kuidas!
iPhone'i-karpe kujutav pilt on illustratiivne. (Foto: REUTERS)

5G ehk uue põlvkonna mobiilne internet pole hetkel selgelt piiritletud ja paika seatud tehnoloogia. See tähendab, et eri osapooled katsetavad uudseid tehnoloogiaid ega häbene seda avalikkuse ees 5G-ks nimetada, et tähelepanu pälvida.

Üks ettevõtetest, mis järgmise põlvkonna õhu-teel-interneti tehnoloogiat arendab ja katsetab, on tehnoloogiahiid Apple. Hiljuti jõudis avalikkuse ette, et nad hankisid selleks vastava riikliku loa.

FCC ehk USA föderaalne sidekomisjon lubab Apple'il eksperimenteerida nn millimeeterlainealal ehk kõrgete sageduste ribadel 28 ja 39 GHz. Apple testib 5G-d seega kitsamatel ja kõrgematel sagedustel - millel on suht lühike ulatus - kui paljudel teised.

Kõik ei vali katsetamiseks nimelt samu sagedusi. Näiteks USAs tegutsevad sideoperaatorid paistavad eelistavat vahemikke, mis millimeeterlainealast kaugel. T-Mobile valis testimiseks 600 MHz ja Sprint 2,5 GHz riba.

Kokkuvõttes saab uudisest välja lugeda, et millal iganes Apple tulevikus 5G toega nutiseadmeid väljastama hakkab, siis eeltööga on nad nüüd ametlikult algust teinud.