14. aprilli "Puhata ja mängida": ülevaade Eesti mänguarendusest


"Puhata ja mängida" on igareedene videomängudele ja mängimisele pühendatud veebi- ja raadiosaade, mida veavad Rainer Peterson, Rein Zobel ja Martin Mets.

Kas ja palju Eestis üldse videomänge tehakse, kui jätame kõrvale mobiilimängud? Selgub, et üllatavalt palju: me saime kokku neid üle kümne ja jätsime veel mõned väljagi.

Mõned nimed, millest räägime: No Truce With the Furies, Rogue Ambassador, Office Managment 101, Optimatica, Oversstep, Circle Empires, Red Hot Iron, GREYMEN: A Post-Apocalyptic Band Reunion ja üks väga uuenduslik ja uhke tiimiga VR-tulistamismäng.

Uncharted 4: The Lost Legacy ilmub 22. augustil ja maksab 40 eurot, Bayonetta aga on juba väljas arvutile ja maksab 20 eurot. Suur hulk uudiseid tuli Nintendolt ning lisaks teame Microsofti Scorpio konsooli kohta, et see saab FreeSynci toe.

Mängudest tuleb juttu Yooka-Laylee'st, mida Rainer on proovinud, ja lisaks räägib ta Bayonettast arvuti peal. Martin on läbi teinud Resident Evil 7 ja Rein räägib endiselt vanilla World of WarCraftist.

Steamis on Middle-earthi mängud hetkel odavad, soovitame eriti Shadow of Mordorit.

Kuula saadet või laadi see alla Raadio 1 leheküljel

Saadet toetab Gamestar

Target