"Istmesoojendus": kas mobiilsed kiiruskaamerad mõõdavad tõesti valesti?

 (33)
Mobiilne kiiruskaamera
Mobiilne kiiruskaameraFoto: Tiit Blaat

Seekordses "Istmesoojenduses" tuleb arutluse alla mitu keskkonnaga seotud teemat. Esiteks lahkame seda, kas oma saastepattude eest maksmine teeb asjad paremaks, kuid ka seda, kas diiselgeneraatoriga elektriauto laadimine on mõistlik ning miks seda üldse tehakse.

Vaatleme ka mobiilsete kiiruskaameratega seonduvat: millised on nende tööpõhimõtted ning kas on võimalik, et saad kaameraga ebaausalt trahvi. Natukene mõtiskleme ka selle üle, miks sellised kaamerad üldse liikluspilti toodi ning millised võiks nende mõjud olla.

Proovisõiduautoks oli uue mootoriga Renault Talisman, mis oli äärmiselt mugav ning võimsa, Renault Megane R.S.-iga võrdse jõuallikaga.

Nipinurgas jagame mõtteid, kuidas sõita kütuse- ja keskkonnasäästlikult ja millised on ökosõidu eriolukorrad ning kuidas nendele reageerida.

Saatejuhtideks on Jan-Matthias Mandri ja Ylle Tampere. Kirjuta meile: Istmesoojendus@delfi.ee. Podcasti saad kuulata ka Spotifyst, Soundcloudist ja Apple Podcastide lehelt.

Viska pilk peale ka meie Facebooki lehele, kuna sinna postitame ka proovisõiduautode pilte ning arutame hea meelega kõigi huvilistega autoküsimuste üle.