VIDEOD: Vene "dessantnikud" tähistavad oma päeva tavapäraste huligaansustega

 (40)
VIDEOD: Vene "dessantnikud" tähistavad oma päeva tavapäraste huligaansustega
AP/Scanpix

Täna tähistatakse Venemaal ning välismaal elavate veteranide poolt õhudessantvägede VDV päeva. Pidustustest võtavad osa nii tegevteenistuses olevad kui ka erudessantvälased. Neid, kes kandis kunagi igapäevaselt helesinist baretti ja nüüd paneb selle pähe vaid kord aastas on Venemaal ligi miljon. Pidustusi saadavad traditsiooniliselt koerused suuremate linnade keskustes, millest ei puudu kähmlused, alkoholi pruukimine ja suplemine purskkaevudes.

VDV liikmete ühendused mõistavad aga iga aasta 2. augustil toimuvad häbiväärsed ja pressi jõudvad vahejuhtumid hukka. Alles pühapäeval tähistati üle riigi mereväe päeva ja siis "paistis silma" oma tükkidega merejalavägi (mustad baretid).

"Ma tunnen end tõelise mehena. Ja veelgi enam. Kusjuures (õige) dessantväelane pole see, kes purskkaevus supleb. Need on kasvatatud inimesed, nad võivad vastata kümnetele küsimustele, õpivad sõjaajalugu. Oskavad tulistada, hüpata, joosta, õpivad võitluskunste. Kõige tätsam aga - nad on adekvaatsed, kasvatatud ja paljud neist juhivad riiki," ütles VDV liidu liige Mihhail Kononenko.

Siiski ei saanud ka sel aastal ilma huligaansusteta hakkama. Portaali Novõi Region teatel jäid Uurali politseile silma Jekaterinburgi dessantväelased, kes tungisid 8. märtsi tänaval asunud puuvilja paviljoni ja varastasid sealt meloneid ning arbuuse. Müüjanna sõnul toimus kõik nii kiiresti, et ta ei jõudnud nende nägusidki meelde jätta.

Seotud lood:

Kohale saabunud politseinikud, kelle seas oli ka endisi sinisi barette nimetasid juhtumit häbiks eliitväe nimele. Kaupluse omanik keeldus varaste peale avaldust tegemast.

Punaarmee õhuväe ülem Pjotr Baranov tegi ettepaneku demonstreerida õppustel "relvastatud langevarjurite diversiooni grupi dessanti vaenlase territooriumile". See toimus 2. augustil 1930 ning seda kuupäeva hakati tähistama kui VDV sünnipäeva.

Praegu kuulub Vene õhudessantvägede koosseisu 35 000 inimest.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.