VIDEO: Vene ründeautomaat tulistab 800 lasku minutis vee all

 (80)

Ründeautomaat ADS on Tuula relvakonstruktorite saavutus, mis saab oma ülesannetega ühtviisi hästi hakkama nii õhus kui vee all.

Ehkki relva saab laadida ka standardsete AK-74 padrunitega, teevad sellest tõelise imeriista just allveepadrunid.

Ainulaadse ehitusega kuulid on tavalistest pikemad; nende kuju võimaldab neid probleemideta välja tulistada vee all.

Pikemad kuulid moodustavad suurema osa padruni pikkusest ja neid on saadaval kaht tüüpi — karastatud terasest kuulid märgistusega 5.45 PSP on mõeldud päris lahingutegevuseks, vaskkuulid märgistusega 5.45 PSP-U aga lihtsalt märkilaskmiseks või kasutamiseks õppustel.

Automaadiga ADS on võimalik vee all tulistada muljetavaldavad 800 lasku minutis ning sellega saab ühendada komplektse 40 mm granaadiheitja, mis päästikukaitsesse monteeritud täiendava esipäästiku vajutamisel tulistab välja nn hülsivabasid granaate VOG-25.

Relva torule on võimalik lisada täiendavaid komponente nagu summuti, paukpadrunite tulistamise adapter või suudmepidur/tagasilöögikompensaator.

Ülemisel kandekäepidemel on ka spetsiaalne rööbas päeval või öösel kasutamiseks mõeldud optilise sihiku paigaldamiseks.

Viie meetri sügavuses vees tulistab ADS lahingukasutuseks mõeldud padrunitega 25 meetri kaugusele. 20 meetri sügavusel on tegevusraadius juba oluliselt väiksem — ainult 15 meetrit.

Allveeõppustel on lahingumoonal õppemoona ees eelis, kuna kuulide märgitsusega PSP-U laskekaugus on poole väiksem kui PSP-kuulidel.