VIDEO: Milline on kohe avatava Lennusadama täht-eksponaat, unikaalne vesilennuk?

 (19)
Short 184 koopia - ainus omataoline terves maailmas!
Short 184 koopia - ainus omataoline terves maailmas!Foto: Vallo Kruuser, Eesti Ekspress

Maailmas pole ühtegi sellist ehk siis Short 184 tüüpi vesilennukit säilinud. Ainult üks räsitud esiosa vrakk on Inglismaal olemas. Eestis valmis aga Meremuuseumi tellimusel Lennusadama ekspositsiooni üheks täheks (allveelaev Lembitu kõrval) selle sajandivanuse puidust vesilennuki täismõõtmetes koopia, mis on küll elusuurune mudellennuk, ent ühe lennu tegi see siiski. Vaata videost!

Vesilennukite angaaride uksed avatakse külastajatele laupäeval, 12. mail kell 10 ja need jäävad avatuks pühapäeva õhtul kella 19ni ehk muuseum on avatud 33 tundi järjest! Uut Lennusadama ekspositsiooni saab seega külastada ka laupäeva südaööl või tulla Lennusadamasse enne päikesetõusu. Vaata videost, mida kujutab endast maailmas ainukene vesilennuki Short 184 täismõõtmetes koopia, mis valmistatud siinsamas Eestis!

Short 184 tüüpi vesilennukeid hakati ehitama 1914. aastal ja relvastusse võeti need 1915. aastal. Neid Inglismaal algselt torpeedokandjateks ehitatud lennukeid muretses Vabadussõjas sündinud Eesti Vabariik oma noorele merelennuväele lausa kaheksa tükki. Peale sõja lõppemist kasutati neid treening-õppelennukitena ning posti vedamiseks Tallinna ja Helsingi vahel.

Meremuuseum tellis Shorti koopia valmistamise Nurmsi Lennuklubilt. Lepingu sõlmis ja töö võttis ette lennunduses tuntud tegija, lennundusfanaatik, harrastuspiloot ja lennukimeister Kalju Käi, kes oli varemgi vanemate lennukite koopiate ehitamisel osalenud. 1990. aastatel valmistas Käi koos Hillar Linkiga Rootsi lennundusfanaatiku Pierre Holländeri tellimusel ajaloolise lennuki Spirit of St. Louis koopia. See oli lennukitüüp, millega ameeriklane Charles Lindbergh tegi maailma esimese soololennu üle atlandi ookeani. Kahjuks hukkus Käi 2010. aasta juulikuus purilennukiõnnetuses ning tema tööd jätkasid Türil Nurmsi lennuklubi liikmed Urmas Haugi juhtimisel. Vaata videost, kuidas käis lennuki ehitamine Türi külje all!

Lennusadam avaneb viimaks

Koos Lennusadama angaaridega avatakse ka Lennusadama korrastatud väliala – piirkond, mis veel mõne aasta eest oli linlastele täielikult suletud. Avanädalavahetusel on sadamas võimalik tutvuda erinevate veesõidukitega, nii Mereväe aluste kui ka ajalooliste laevadega, osa saada mudelite näitusest „Minimaailm 2012" ning minna laevadega Tallinna lahele.

Kaks aastat ehitatud Lennusadamast saab üks Euroopa põnevaimaid meremuuseume, mille kolmetasandiline ekspositsioon jutustab lugusid nii vee alt kui vee pealt. Lennusadama väljapanekus on põhirõhk ligi paarisajal suurel eksponaadil, eesotsas legendaarse allveelaevaga Lembit. Muuseum paikneb 1916.-1917. aastatel rajatud unikaalsetes vesilennukite angaarides, mille võimsad raudbetoon koorikuga kuplid olid toona maailma suurimad.

Muuseum on alates 12. maist avatud iga päev kell 10-19, riigipühadel kell 11-17. Lennusadama väliala on suveperioodil jalutajatele avatud õhtuti kella 22ni.

Lennusadam on osa Eesti Meremuuseumist, mille põhiekspositsioon jääb avatuks Paksu Margareeta suurtükitorni, mis on alates mai algusest ja kogu suveperioodi avatud iga päev kell 10-18.

Lennusadama ehitust, ekspositsiooni rajamist ning turundustegevusi kaasrahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist.