VIDEO: Maailma tulevikuhävitaja F-35 tegi esitluslennu

 (48)
VIDEO: Maailma tulevikuhävitaja F-35 tegi esitluslennu
F-35Reuters/Scanpix

Ameerika Ühendriikide uusim ja kalleim uue põlvkonna hävituslennuk F-35 tegi esimese avaliku lennu Wasingtoni lähedal Marylandi osariigis Andrewsi õhubaasis toimunud lennundusšõul. Tegu oli selle lennumasina esimese avaliku esinemisega. Vaata videost!

Tegu on USA kallima hävituslennukiga – kaitseministeeriumi Pentagoni poolt riigi parlamenti Kongressi saadetud ettekandes märgitakse, et nende lennukite ekspluateerimise kuluks on hinnanguliselt triljon dollarit, vahendab Bloomberg.

Dokumendis on väljaarvutatud hinna aluseks 2443 hävitaja F-35 ülalpidamiskulud 30 aasta vältel iga lennuki kaheksa tuhande lennutunni juures. Aastal 2009 hindas Pentagon seda 915 miljardile dollarile.

DefenceNews märgib, et sellest ülikõrgest hinnast hoolimata teatasid Konfressi esindajad 24. Mail, et USA relvajõud hakkavad mitmeotstarbelisi F-35 Lightning II relvastusse võtma enne kui lennukid on ametlikult kõik vastavad kinnitused saanud.

Hinnangu koostas Penatgoni sõltumatu analüütikute grupp. Selle aluseks võeti teiste USA armee, õhujõudude ja merejalaväe korpuse relvastuses olevate sõjalennukite vastavad näitajad. Jutt käib hävitajatest F-16 Fighting Falcon, F/A-18 Hornet ja AV-8B Harrier.

F-35te ülalpidamiskulud teeb niivõrd kõrgeks tõik, et mõned sõjalennuki detailid võivad tihedamini katki minna kui tavahävitajatel. Millistest detailidest konkreetselt jutt käib, seda ei täpsustatud.

Seotud lood:

NAVAIRi andmetel maksab F-35 üks lennutund 30 700 dollarit. Võrdluseks F/A-18 lennutunni hinnaks on 18 900 dollarit.

Ameeriklased loovad F-35 kui odavamat alternatiivi hävituslennukile F-22 Raptor. Juulis 2009 teatasid USA õhujõud, et selle lennuhinnaks on 44 000 dollarit.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.