VIDEO: Hiinlased tutvustasid oma uut võimast lahingtanki

 (45)
VIDEO: Hiinlased tutvustasid oma uut võimast lahingtanki
AFP/Scanpix

Hiina Rahvavabariigi kompanii NORINCO näitas relvamessil DSA 2012 oma uut põhilist lahingtanki (MBT - Main Battle Tank) VT-2, mis on edasiarendus koos Pakistaniga loodud tankist MBT-2000. Tankiperekonna VT-1 ja VT-1A uut võsukest tutvustati näitusel mudelina. Kas mõni riik tundis ka selle omandamise vastu huvi, seda ei täpsustata. Lisatud video selle tanki perekonnast!

Enamikku veel arendamisel oleva hiinlaste tanki tehnilistest andmetest pole veel teada, vahendab Taringa.

Tanki VT-2 südameks on 800-hobujõuline diisemootor (võimalik on paigaldada ka 1500 hj mootor), manuaalkäigukast (saab ka panna automaadi), tal on stabiliseeritud ning automaatse laadimissüsteemiga 125-millimeetris kaliibriga tankikahur.

Lisaks saab VT-2-le paigaldada kaugjuhitava kuulipilduja, komposiitmaterjalidest soomuse, kujutise stabilisserimisega tulekjuhtimissüsteem, infrapunakaamera ja laseriga kaugusemõõtja. Tanki saab kasutada raskestes ilmastikutingimustes nii päeval kui ka öösel.

Väljaanne märgib, et Peruu kaitseministeerium kavatses varem soetada endale 140 Hiina RV tanki VT-1A. Katsetusteks osteti viis sellist masinat, mis võtsid osa ka 2009. aasta sõjaväeparaadist. Hiljem Lima siiski loobus Pekingiga lepingu sõlmimisest.

Mitteametlikel andmetel oli selle põhjuseks VT-1A liig kõrge hind - 5 miljonit USA dollarit (3,78 miljonit eurot) tükist.

NORINCO VT-1A tank

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.