Vaenlase hävitamiseks piisab piloodil nüüd vaid pilgu heitmisest

 (35)
Pilku püüdva visiiriga kiiver Striker
Pilku püüdva visiiriga kiiver Striker

Briti hävituslennukite pilootide varustusse lisandus 250.000.- naelsterlingit väärt kiiver, mis võimaldab vaenlase sihikule võtta ning alla tulistada silmjuhtimise teel. Piisab kui briti piloot visiirist sihtmärki piidleb ja surmaotsus ongi langenud.

Kõigepealt tuvastab lennuki radar kõik vaenulikud objektid. Seejärel valib piloot nendest neile silmadega osutades välja hävitatavad ning tulistab või pommitab neid häälkäsklustega. Käed ja jalad jäävad niimoodi puhtalt hävituslennuki manööverdamiseks, kirjutab Daily Mail.

Tänu sellele kõrgtehnoloogilisele kiivrile ei pea vaenlase alla tulistamiseks enam teda sihikule seadma ja õhuvõitluses otse tulistama. Piisab, kui vaenulik objekt lihtsalt põhimõtteliselt kusagil vaateväljas on ning pisikesed optilised sensorid Striker-kiivri visiiris sellele osutavate silmade pilgu registreerivad.

Pilku püüdva visiiriga kiivri Striker tööpõhimõte

Kui tagaajamist ja üksteise käsitsi tulistamist enam pole, milleks siis üldse enam lennukitesse inimestest piloote sisse paigutada? Nii võiks juba kõik hävitajad mehitamata jätta ning neid pilgu, hääle ja mõtte jõul kusagilt turvalisest keskusest juhendada.

Antud komplekt on loodud hävituslennukile Eurofighter Typhoon, ent selle moodulsüsteemi annab kohandada ka teistele lennukitele, sõltumata nende juhtimise eripäradest. Vaata videost, milline on hetkel Baltikumi õhuruumi turvav F-15C!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.