USA õhujõud said esimesed moderniseeritud hävitajad F-22

 (89)
USA õhujõud said esimesed moderniseeritud hävitajad F-22
Lockheed Martin F-22 RaptorAP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide õhujõud (USAF) hakkasid võtma relvastusse esimesed moderniseeritud hävituslennukid Lockheed Martin F-22 Raptor. Esimesed uuendatud lennumasinad sai Alaskal Anchorage'i läheduses Elmendorf-Richardson ühendbaasis asuv kolmanda hävituslennukite grupi (fighter wing) 525. eskadrill. Lisatud video!

Jutt käib programmi Increment 3.1 raames moderniseeritud hävituslennukitest. Esimene Raptor, mis läbis uuenduskuuri oli pardanumbriga 4115, kirjutab Flightglobal.

Moderniseerimise käigus said hävitajad laiendatud võimalused maapealsete sihtmärkide pihta löökide andmiseks. Muu hulgas lisandusid F-22 relvastuse nomenklatuuri kaheksa 113-kilogrammist GBU-39 SDB pommi. Tänu Increment 3.1 programmi uuendustele saab lennuk nüüd kaardistada ümbrust, paljastada vaenlase maapealseid sihtmärke ja valida kaks nendest pommide sihitamiseks.

Uuendatud Raptor saab nüüd tabada oma pommidega ka liikuvaid märklaudu. Võrdluseks – eelmine F-22 versioon sai anda lööke vaid liikumatute maapealsete sihtmärkide pihta ning nende andmed tuli enne väljalendu kanda pardaarvutisse. Teiste uuenduste seas on ka raadioelektroonilise võitluse võimalus vaenlase radarite töö halvamiseks ja raadioelektrooniline luuresüsteem.

Varem on teatatud, et USAFi hävitajad läbivad alates aastast 2014 moderniseerimisprogrammi Increment 3.2, mis on mugavuse mõttes jagatud kolme etappi – A, B ja C. Tänu sellele saavad hävitajad ka õhk-õhk raketid AIM-9X Sidewinder ja AIM-120D AMRAAM.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.