USA armee saab uued ja hoopis turvalisemad lahing-ambulantsid

 (7)
Militaar-ambulants M-ATV baasil
Militaar-ambulants M-ATV baasil

Ühendriikide sõjavägi vahetab välja kõik Humbveed ehk HMMWE’d ehk sõja-Hummerid ja nende asemel tulevad teenistusse juba jurakaid soomukeid meenutavad M-ATV’d. Taoliseid otsustati tellida ka lahinguvälja-ambulantsidena teenima.

M-ATV all peame silmas kurja šaakalipilguga MRAP All-Terrain Vehicle’i, mille toodab Oshkosh Defense. Kokku tellitakse 250 soomustatud ambulantsi, mil põhjad V-kujulise lõikega, et auto all plahvatava improviseeritud lõhkeseadeldise lööklaine külgedele kõrvale juhtida.

Kogu tavapärase, ent sõjatingimuste tarvis vastupidavama kiirabitehnikaga varustatud masinad hakkavad oma lahingbaasidesse saabuma 2011. a. kevadest. 250 sõidukit lähevad kokku maksma umbes 120 miljonit eurot ehk ca. pool miljonit tükist. Neil juba Humvee’dele omaseid probleeme pole ning need on loodud juba algusest peale soomust kandma ning saama hakkama ka nii keerulistes maastikutingimustes nagu Afganistanis.

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.