USA alustab mastaapseid suurmanöövreid Jõuline Sisenemine

 (47)
USA alustab mastaapseid suurmanöövreid Jõuline Sisenemine
Foto: Ilmar Saabas

Ameerika Ühendriikide merejalaväe korpus ja armee viivad läbi seeria suuremahulisi ühisõppusi Vägivaldne Sissetung (Forcible Entry). Õppused toimuvad Põhja-Carolina osariigis ja selles osalevad kümned tuhanded sõjaväelased mõlemast väeliigist.

USA merejalaväe kindralleitnandi Richard P. Millsi sõnul on õppuste eesmärgiks merejalaväe ja maavägede ühistegevuse koordineerimine võimaliku sõjategevuse puhul Vaikse ookeani regioonis, vahendab Defense News.

Nagu seletas Mills on need kaks väeliiki pidanud regulaarseid ühisõppusi 1980ndatel ja 1990ndatel aastatel, kaasarvatud operatsioon Ere Täht (Bright Star) Egiptuses. Need omandatud kogemused aitasid neil paremini külg külje kõrval Iraagis ja Afganistanis sõdida.

Võimalikku suurmanöövrite tähtaega Mills keeldus nimetamast. Samas kindralleitnant jutustas, et neist võtavad osa baaside Fort Braggi õhudessantväelased ja Camp Lejeune'i mariinid. „Tänaseid kulusid arvesse võttes tuleb suurõppused põhjalikult läbi mõelda, enne kui nende toimumine välja kuulutada,“ lisas ta.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.