Tuumasõjaga realiseeruksid paljude õudusunenäod

 (58)
Tuumasõjaga realiseeruksid paljude õudusunenäod
Foto on illustreerivFoto: Visualhunt.com

Kui juhtuks nii, et USA ja Venemaa keeraksid omavahel nii tülli, et puhkeks tuumasõda, siis tõenäoliselt tooks see endaga kaasa aastase talve, külmad temperatuurid ja püsiva pimeduse, ilmneb USAs läbiviidud uuringust.

Uuringu lähteülesandeks oli potentsiaalse Ameerika Ühendriikide ja Venemaa vahelise tuumasõja tagajärgede väljaselgitamine. Selle uurimiseks kasutasid teadlased spetsiaalset arvmudelit, millega saab mõõta maismaa-, mere- ja jääkomponente ning protsesse, mis mõjutavad nii ilmastikku kui ka kliimat.

Analüüside tulemusena ilmnes, et selline sõda tooks endaga kaasa tõelise katastroofi. Kogu Maad tabaks n-ö aastane “tuumarelva-talv”, mis tähendaks pidevat pimedust, tahmapilvi ja praegustest keskmistest umbes 9 kraadi madalamaid temperatuure. Kuidas see kõik juhtuks? Sõja põhjustatud tulekahjud paiskaksid atmosfääri umbes 147 miljonit tonni tahma ning umbes kümne kilomeetri kõrgusel puhuvad stratosfääri tuuled hajutaksid tahma üle terve maakera laiali.

Teadlaste hinnangul kuluks tahmapilvede hajutamisele umbes seitse aastat ja selleks, et päikesevalgus maani jõuaks, läheks veel kolm aastat. Seega, tuumasõjaga realiseeruksid paljude õudusunenäod, kirjutas Nyheter24.