Suur relvastumine: Korea täiustab 10 triljoni eest oma õhujõude

 (29)
Suur relvastumine: Korea täiustab 10 triljoni eest oma õhujõude
AFP/Scanpix

Korea Vabariigi kaitseministeerium teatas kavatseb osta hävitajaid ja ründekoptereid kokku vähemalt 9,8 triljoni vonni (6,9 miljardit eurot) eest. Sõjatehnika ostetakse konkursside alusel, mille võitjad kuulutatakse välja oktoobris 2012. Kokku kavatsevad lõunakorealased soetada 60 hävitajat ja 36 kopterit. Lisatud video!

Konkurss 60 hävituslennuki tarneks kuulutati välja tänavu jaanuari lõpus. Tegu on Lõuna-Korea õhujõudude lennupargi uuendamise programmi KF-X kolmanda etapiga. Sellest võtavad osa USA kompaniid Boeing ja Lockheed Martin ning Euroopa konsortsium Eurofighter, kirjutab Agence France-Presse.

Ostuks pakutakse vastavalt hävitajaid F-15SE Silent Eagle, F-35 Lightning II ja Typhoon. Kokku on Soul valmis kulutama sõjalennukitele 8 triljonit vonni (üle 5,4 miljardi euro).

Jaanuarikuu keskel kuulutas Korea Vabariigi sõjaliste hangetega tegelev DAPA (Korean Defense Acquisition Program Administration) välja ka konkursi 36 ründekopteri tarneks. Selles osalevad Boeing, eurooplaste Eurocopter ja Türgi kompanii TAI, mis pakuvad oma koptereid AH-64D Apache, EC665 Tiger ja T129. Ühe või teise margi soetamiseks on ettenähtud 1,8 triljonit vonni (1,26 miljardit eurot).

Black Eagles AFP/Scanpix

Välispressis märgitakse, et sügisel 2012 lõppeb veel üks lõunakorealaste tarne konkurss. Nimelt on kavas selle alusel osta oma mereväele kaheksa mitmeotstarbelist sõjakopterit. Oma masinaid MH-60R Seahawk ja AW159 Lynx Wildcat - pakuvad ameeriklaste käitis Sikorsky ja itaallaste AgustaWestland.

Korea Vabariigi õhujõudude üksus Black Eagles

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.