Soome ostab Iisraelilt paarsada mehitamata luuremasinat

 (42)
Soome ostab Iisraelilt paarsada mehitamata luuremasinat
Orbiter-

Soome kaitseministeerium leppis Iisraeli kompaniiga Aeronautics Defense Systems kokku 45 mehitamata lennumasinate kompleksi Orbiter tarnes. Kokku 180 Orbiter II drooni sisaldava tehingu väärtuseks on ligi 24 miljonit eurot ja kestvuseks 20 aastat. Lisatud video!

Defense Newsi teatel on kontrahti sees nii spetsialistide koolitus, hooldustööd, aga ka Soome droonide teenindus- ja reondikeskuse ehitus. Aeronautics Defense Systemsi esindajate sõnul saavad soomlased lennumasinad kätte juba lähima kahe aasta jooksul.

Soome valis juudiriigi toodangu konkursi alusel, millest võttis osa kümme firmat, nende seas neli Iisraeli ettevõtet. Aeronautics Defense Systemsi asepresident Danny Eshchar märkis, et konkurss oli firmale kui USA filmiakadeemia auhinna Oscari võit, ainult mehitamata lennumasinate vallas.

Eschari sõnul on hetkel Aeronautics Defense Systemsi droonid 14 riigi relvastuses, teiste seas ka Poolal. Iisraeli droone on leidnud edukat kasutust Afganistanis ja teistes piirkondades.

Orbiter II lennumassiks on 9,5 kilogrammi ja see suudab viibida kuni 5,5 kilomeetri kõrgusel kokku neli tundi. Aparaati saab käivitada nii käsitsi kui ka transpordivahendilt. Selle juhtimiseks on vaja kahte inimest.

Droon on varustatud infrapuna- ja elektrooptiliste kaamerate ning andmesidevahenditega.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.