Saage tuttavaks: Raju, PPA uus reostustõrjevõimekusega patrull-laev

 (11)
Saage tuttavaks: Raju, PPA uus reostustõrjevõimekusega patrull-laev
Patrull-laev RajuFoto: Accelerista

16. augustil sai Politsei- ja Piirivalveamet uue reostustõrjevõimekusega patrull-laeva. Uus laev sai nimeks Raju.

2017. aasta aprillis välja kuulutatud laeva nimekonkursile laekus 205 ettepanekut. Konkursile saadetud nimede seast valiti välja eesti vanade mehenimede seast tuntud ning viimastel aastatel taas populaarseks tõusnud Raju. Raju ristiema on President Kersti Kaljulaid.

Mitmeotstarbeline moodne alus

Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid sõnas laeva ristimistseremoonial, et Raju teenistusse võtmisega on PPA laevastik oma merereisiga jõudnud tänaseks punkti, kus kõik neli suuremat alust on uued või suhteliselt värskelt moderniseeritud.

„See – uudsus ja moodsus – ei ole tingimata väärtuseks omaette, kuid tähendab, et kõik laevad on pidevalt valmis koheselt merele minema ja oma ülesandeid täitma. Sest vaid merel olles saab laevastik tuvastada võimalikke meie vetes liiklevaid kahtlaseid aluseid, turvata ja kontrollida väikesaari, kaitsta keskkonda või päästa meie vetes hätta sattunud meremehi. Samuti teha koostööd nii keskkonnakaitsjatega kui ka Eesti Mereväega ning seda igal ajal ja iga ilmaga. Kõiki neid ülesandeid hakkab täitma ka Raju vaatamata sellele, et nimetuse poolest on eelkõige tegemist reostustõrjelaevaga,“ kõneles President.

Loe laeva kohta rohkem autoportaalist Accelerista!