Roopad sirgeks: Siili kahjusid aitab sellest aastast parandada mobiilirakendus

 (13)
cv 9035
Soomustehnika tekitab oma raskuse tõttu liikudes tihti roopaid ja ebatasasusi, mida peale õppusi siluda tulebFoto: Priit Simson

Selleks aastaks on Kaitseväe igakevadine suurõppus läbi ning nüüd tegelevad kaitseväelased koostöös elanikkonna ja tsiviilettevõtetega õppuste jooksul tekkinud kahjude remontimisega. Uueks abiliseks probleemide kõrvaldamisel on mobiilirakendus "Collector for ARCGis".

Selleaastane Siil on esimene õppus, kus Kaitsevägi rakendust kasutab. Tsiviil-militaarkoostöö üksuse ülem major Viljar Kurg ütles, et tarkvara kasutuselevõtu eesmärk on kahjusid efektiivsemalt registreerida ning kõrvaldada.

Kure sõnul võimaldab rakendus kahjustuste ulatust ja iseloomu täpsemini hinnata ning probleemi lahendavatel osapooltel (Kaitsevägi ja tsiviilfirmad, mis kahjustusi kõrvaldavad) paremini suhelda. Näiteks on võimalik määrata kahjustuse liik - roopad, augud või muu ning rakendus näitab ka ära, kui kaugel on parandustööd.

Kahjuks ei saa antud programmi kasutada tsiviilelanikud, kelle omand õppuse tõttu kannatada on saanud, kuna äpi kasutamine eeldab, et Kaitsevägi teeb igale kasutajale eraldi konto. Seega, kui on kahtlust, et vara on õppuse tõttu kaitseväelaste tegevuse tõttu kannatada saanud, tasub ühendust võtta Kaitseväe tsiviil-militaarkoostöö osakonnaga ja neid sellest teavitada.