Poola raketikilbi võimalike arendajatena jäid sõelale kaks pakkujat

 (12)

Uuele keskmaa õhu- ja raketikaitsesüsteemile konkursi korras arendajat otsiv Poola kaitseministeerium on otsustanud langetada valiku kahe pakkuja, korporatsiooni Raytheon Co ning kaht ettevõtet, Thales Group’i ja MBDA-d koondava Euroopa kontserni vahel.

Lockheed Martini juhitud konsortsiumi Meads ja Iisraeli valitsuse pakkumised lükati tagasi.

30. juunil väljastatud Poola kaitseministeeriumi pressiteate kohaselt jätkatakse läbirääkimisi vaid kahe konkurendiga, alustades Thales/MBDA-st, mis pakub süsteemi Aster 30-SAMP/T, ja lõpetades kontserniga Raytheon, mis pakub Poolale oma õhukaitsesüsteemi Patriot.


„Kaheastmeline tehniline dialoog nelja osapoole osavõtul oli osa WISLA arendamise analüütilisest ja kontseptuaalsest järgust,“ sedastas ministeerium pressiteates, viidates keskmaa-raketikaitsesüsteemi konkursile, mis kujutab endast üht osa 40 miljardit dollarit maksvast programmist eesmärgiga järgmise kümne aasta jooksul Poola relvajõud nüüdisajastada.

Ministeeriumi osutusel sooviti seniste läbirääkimiste käigus täpsustada taktikalisi ja tehnilisi nõudmisi, mis hõlmavad NATO tingimustele vastavat operatiivset raketikaitse-suutlikkust ja Poola tööstuse osalust süsteemi tootmises, teenindamises ja hilisemas täiendamises.