Noorkaru tuli Kevadtormi suurõppust nuusutama

 (9)
täiendatud!
Noorkaru tuli Kevadtormi suurõppust nuusutama
Reuters/Scanpix

Kevadtorm on toonud Ida- ja Lääne-Virumaa metsadesse tuhandeid ajateenijaid, kaadrikaitseväelasi ning reseservväelasi. Maskeeritud ja laigulised elavad muidu rahulikes metsades nüüd nädalaid ja loodus võib tunda end häirituna. Lisatud fotod reservistide saabumisest!

Kaitsevägi teeb omalt poolt kõik selleks, et loodust rikutaks võimalikult vähe - tekkinud jäätmed võetakse endaga kaasa ning püütakse ka mitte häirida loomi ja linde. Nii näiteks katkestati üleeile lahing selleks, et metsised saaksid segamatult oma pulmamänge nautida, kirjutab lipnik Toomas Verrev Kevadtormi teavituskeskusest.

Kõik linnud ja loomad ei ole aga kaugeltki pelglikud. Lääne-Virumaa metsades paikneva Staabi- ja sidepataljoni ümbruses on juba mitmeid kordi nähtud luusimas noort karu: õhtul, öösel ja hommikulgi.

Muidugi ei maksa arvata, et mõmmik soovib sõlmida otsesõprust laagris olevate kaiteväelastega, kuid kindlasti ei ole tegemist ka luurajaga vaenulikust riigist. Kõige tõenäolisemalt on väliköökide kateldest sadadele kaitseväelastele kolm korda päevas pakutav toit lihtsalt nii hea, et ka mõmmikul on tekkinud isu hea ja paremaga veidi keha kinnitada.

Hoolimata sellest, et välilaagris ei pakuta mett, teeb Kaitseväe kokkadele karuoti tähelepanu vaid heameelt peaasi, et ta jääks viisakalt sanitaarsesse kaugusesse ja et tal ei tekiks julget mõtet tulla sõjameeste välikööki näppama.

Seotud lood:

Täna saabus õppusele ka üle poole tuhande reservisti, kes kõik pandi
riidesse ja anti varustus ning nad lahkuvad juba varahommikul õppuste alale.

Vaata galeriid SIIT!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.