NASA kõige vilunum astronaut lahkus töölt

 (11)
NASA kõige vilunum astronaut lahkus töölt
foto: NASA---

Ameerika Ühendriikide kosmoseagentuuri NASA kogenuim astronaut Michael (Miguel) López-Alegría lahkub töölt. Hispaania päritolu 53-aastane USA kosmoselegend asub juhtima Kommerts kosmoselendude föderatsiooni (CSF).

ópez-Alegría on käinud neli korda kosmoses üldkestvusega üle 257 ööpäeva, neist 215 päeva oli ta NASA missiooni juht Rahvusvahelises kosmosejaamas (MKS/ISS), teatab NASA oma pressiteates. Tegu on ameeriklaste rekordimehega – ükski USA astronaut pole nii palju kordi missioonidel ja avakosmoses käinud. Kokku väljus López-Alegría kümme korda avakosmosesse ja veetis seal 67 tundi.

Tema saavutusi löövad vaid Vene kosmonaudid Anatoli Solovjov ja Valeri Poljakov. Esimene venelane on 16 korral väljunud avakosmosesse, kus ta veetis 87 tundi ja 22 minutit. Poljakov on Maa orbiidil olnud ameeriklasest peaaegu kaks korda kauem – 437 ööpäeva ja 17 tundi, lisab Space News.

Pärast oma esimest kosmoselendu 1995. aastal juhtis López-Alegría mõnda aega NASA esindust Juri Gagarini nimelise Vene kosmoseagentuuri juures Tähelinnas. Alates aastast 2000 töötas ta erinevaltel kõrgetel kohtadel Rahvusvahelise kosmosejaama maapealse juhtimiskeskuse juures.

Pressiteates märgitakse, et ameeriklane asub CSF juures tööle juba 19. märtsil. See erafirma tegeleb kosmosetöötstuse taseme tõstmise, kosmoselendude ohtutusstandardite tagamisega maailmas ja populariseerib muu hulgas kosmoseturismi.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.