Moskva hangitavad dessantlaevad Mistralid relvastatakse moodsate ründekopteritega

 (48)
Ka-52 Alligator
Ka-52 AlligatorRIANovosti

Vene Föderatsiooni lähinaabrites hirmu ja arusaamatust tekitanud suuremahulise tehinguga Prantsusmaalt soetatud dessantlaevadele-kopterikandjatele Mistral paigutatakse uued mitmeotstarbelised sõjakopterid Ka-52 Alligator. Vaata ka graafikat helikopterist!

Sellest teatas RIA Novosti vahendusel Venemaa riikliku relvaehituskontserni Rosoboroneksport juht Anatoli Issaikin. Ta tegi oma avalduse Prantsusmaal iga-aastasel kuulsal Le Bourget lennundusmessil.
Lisaks teatas Issaikin Interfaxi teatel ka, et Venemaa saab esimese Mistrali kätte juba 2014. ja teise 2015. aastal – see tähendab 48 kuud peale lepingu jõustumist. See sõlmiti 17. juunil Peterburis rahvusvahelise majandusfoorumi raames.

Leping kahe sama tüüpi dessantlaeva ehitamiseks litsentsi alusel Venemaal sõlmitakse eraldi ja peale “kõikide siseküsimuste lahendamist”, lisas Rosoboroneksport juht.

Issaikin märkis ka, et Venemaa saab kontrahti raames annavad prantslased üle ka kõik kopterikandjate Venemaal ehitamiseks vajalikud tehnoloogiad. Muu hulgas käib jutt merelisest taktikalise info haldamise süsteemist SENIT-9.

Mistralide tehingu lõppsummaks oli 1,2 miljardit eurot, sellest 980 miljonit läheb ehituskuludeks. Ülejäänud vahendid kuluvad meeskondade väljaõppeks, dokumentatsiooni adaptsiooni ja üleantava tehnoloogia litsentsitasudeks.

Eeldatavasti asuvad Vene Föderatsiooni uued dessantlaevad Vaikse ookeani laevastiku teenistusse ning neil hakkavad paiknema moodsad lahingkopterid Kamov Ka-52 Alligator, mis on Ka-50 Tšjornaja Akula (Must Hai) edasiarenduseks. Aluseid on kavas kasutada Kaug-Ida regiooni ja eriti Kuriilide julgeoleku tagamiseks.

Venemaa lähinaabrid ja mõningad eksperdid on aga avaldanud kahtlust, et uued sõjalaevad tulevad hoopis Euroopa külje alla Lääne- või Musta mere akavatooriumi.

Mistral-klassi sõjalaeva veeväljasurve on 21 300 tonni, suurim kiirus kuni 18,8 sõlme ja sõidukauguseks on 19 800 meremiili. Alus võib võtta pardale 16 rasket või 35 kerget helikopterit, tehnikat maaväe transpordiks, dessantkaatreid ja 450 kuni 900 sõjaväelast.

Vaata graafikat Ka-52 Alligatorist SIIT!

Prantsuse-Vene läbirääkimised

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.