Need tonnid olid suur osa hiljuti California kullapalaviku jooksul osariigi põuest leitud kullast. Laevahukk viis endaga kaasa nii palju väärismetalli ja värskelt rikastunud kullakaevajaid, et juhtum aitas kaasa 1857. aasta USA majanduslangusele, millest ei saadud üle enne kodusõja lõppu.
Loomulikult hakati uppunud kullalaeva kohe otsima, aga esimese 130 aasta jooksul ei saanud keegi vraki asukoha tuvastamisega hakkama. Lõpuks, aastal 1988, teatas Ohio osariigist pärit insener nimega Tommy Thompson, et ta on laeva leidnud ja suhteliselt hõlpsalt. Thompson oli eelnevalt veennud 160 investorit, et need rahastaksid teda 13 miljoni dollariga, mille eest leiutati ja konstrueeriti spetsiaalne robot nimega Nemo. Selle abiga kahe ja poole kilomeetri sügavusel lebav S.S. Central America leitigi.
Aga praegusel hetkel viibib Thompson vanglas. Kui pärast vraki leidmist õnnitleti teda kui inseneritehnilist geeniust, kes tõi päevavalgele märkimisväärse aarde, siis praegu istub ta kinni seepärast, et keeldub - või õigemini, enda sõnutsi ei ole võimeline - ütlema, kus kuld on. Tema käekäigust on aeg-ajalt kirjutanud paljud USA väljaanded Washington Postist kuni kohaliku Ohio pealinna lehe The Columbus Dispatchini. Kirjutatakse praegugi, kuna mees käib regulaarselt kohtuniku ees ikka samale küsimusele vastamas - kuhu sai kuld?
Niipea, kui Thompson ja ta tiim kaheksakümnendate lõpus teatasid, et nad on vraki leidnud, puhkes juriidiline torm: muuhulgas väitsid tervelt 39 erinevat kindlustusfirmat, et nad olid 19. sajandil aluse ja selle lasti kindlustajaiks ja kahjutasude väljamaksjaiks ning nõudsid osa aardest endale. Aastal 1996 määrati pärast pikki vaidlusi kohtus 92% leiust Thompsonile ja ta tiimile.
Aastal 2000 müüs Thompson väidetavalt umbes 50 miljoni dollari eest osa välja tõmmatud kolmetonnisest kulla, hõbeda ja väärisesemete kogumist maha. Pärast seda kaebasid ta kohtusse investorid, kes olid ekspeditsiooni sponsoreerinud, ent polnud selle ajani punast pennigi näinud.
Juriidilise rähklemise käigus kutsuti aastal 2012 Thompson järjekordselt kohtusse, aga kohale ta ei saabunud. Arreteerimisloa saanud politseinikud ei leidnud meest ja ta kadus jäljetult. Enne kadumist elas Thompson kuus aastat ühes Florida villas, makstes - nagu hiljem selgus - üüri ainult sularahas ning omades tervelt kahtteist erinevate numbritega mobiiltelefoni, millest igaüks oli ühe konkreetse inimesega rääkimiseks.