Meil on vaktsiin, kinnitab Pentagoni rahastatav ettevõte

 (127)
Meil on vaktsiin, kinnitab Pentagoni rahastatav ettevõte
medicago.com

Kanada ettevõtte Medicago kinnitusel on ta koostanud COVID-19 vaktsiini vaid 20 päeva pärast koroonaviiruse geneetilise järjestuse saamist, kasutades ainulaadset tehnoloogiat, mille nad peagi loodavad FDA-le kinnitamiseks.

Medicago tegevjuht Bruce Clark ütles portaali Defense One teatel, et tema ettevõte suudab toota kuni 10 miljonit annust vaktsiini kuus. Ta ütles neljapäevases intervjuus, et kui regulatiivsed tõkked saavad ületatud, võiks vaktsiini hakata müüma novembris.

Ka üks Iisraeli uurimislabor on väitnud, et on loonud koroonaviiruse eest kaitsmiseks vaktsiini. Kuid Clark väidab, et tema ettevõtte tehnika, mis on juba tõestatud efektiivsena hooajalise gripi vaktsiinide tootmisel, on usaldusväärsem ja hõlpsamini kasutatav.

Kuidas Clarki meeskond nii kiiresti vaktsiini lõi? Ettevõtte teatel kasutavad nad vaktsiinivalkude kasvatamiseks kasutavad nad bioreaktorina taimi, mitte tavapäraseid kanamune.

Tavaliselt süstivad vaktsiinitootjad viiruse munadesse, kus see levib. Kuid munade kasutamine on kallis, võtab kaua aega ja pole kaugeltki täiuslik. Mutatsioonid võivad anda vaktsiine, mis ei kattu viirusega, mille sulgemiseks nad kavatsevad olla, ütles Clark.

Seotud lood:

Seega ei tööta Medicago elava viirusega. Selle asemel kasutab ta taimi - suhteliselt uut lähenemisviisi, mis on viimase kümnendi jooksul palju edasi liikunud. See lisab geneetilise järjestuse agrobakterisse, mullabakterisse, mille taimed omastavad - antud juhul tubakale lähedane sugulane. Taim hakkab tootma valku, mida saab seejärel kasutada vaktsiinina. Kui viirus hakkab muteeruma, nagu COVID-19 puhul eeldatakse, saavad nad lihtsalt tootmist uute taimede abil värskendada.

2010. aastal pani Defense Advanced Research Projects Agency ehk DARPA kokku 100 miljoni dollari suuruse programmi nimega Blue Angel, et uurida vaktsiinide avastamise ja tootmise uusi vorme. Suur osa sellest rahast läks Medicagole Põhja-Carolinasse rajatise ehitamiseks, kus nad näitasid, et suudavad leida vaktsiini vaid 20 päevaga.

Ta ütles, et ainsad takistused on praegu regulatiivsed. Ettevõtte tehnikat pole veel FDA poolt heaks kiidetud ja see peaks läbima kliinilised uuringud.

Ettevõtte ametlikku pressiteadet saab lugeda siit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!